Čajomír Fest

20.8.2017 :: 5:00
Čajomír Fest

Datum: 20. 08. 2017
Místo: Praha
Klub: Staré purkrabství, Vyšehrad, Praha

Cena na místě: doporučené vstupné 150 Kč
Začátek: 05:00

V neděli 20. srpna 2017 se uskuteční již devátý ročník ČAJOMÍR FEST ? mezinárodní festival čajového umění z celého světa. S prvními slunečními paprsky, program začíná již od páté hodiny ranní, se návštěvníci budou seznamovat s pestrou nabídkou čajové kultury ze všech koutů světa. Na největším festivale tohoto zaměření v Evropě se představí tuzemští a zahraniční profesionálové i nadšenci v přípravě nealkoholických nápojů z čajů a bylin. Součástí programu je také festivalová tržnice kde najdete prezentace dovozců čaje, výrobců kvalitní čajové keramiky nebo zdravého jídla. Festival má příjemnou rodinnou atmosféru. Budete si hrát, soutěžit, odpočívat, ochutnávat, ale hlavně pít čaj s přáteli.

DEVÁTÝ ROČNÍK ČAJOMÍR FESTU OTEVŘE TRADIČNÍ SLOVANSKÝ RIUTÁL

VELKÁ DEGUSTACE ČAJŮ A BYLIN. Hlavním programem festivalu je velká čajová degustace. V parku Starého purkrabství, vedle hlavní vyšehradské katedrály, vyrostou desítky čajoven, které budou prezentovat čajovou kulturu z Japonska, Číny, Indie, Afriky, Ruska, Vietnamu a samozřejmě Evropy. Hosté festivalu budou hlasovat pomocí keramického žetonu o nejoblíbenějšího čajového mistra.
VSTUPNÉ Degustační pásky budou k zakoupení v předprodeji za 200 Kč /www.cajomir.cz/ nebo na místě za 250 Kč. Páska opravňuje držitele k ochutnávkám na vyznačených degustačních místech, k účasti v celodenních workshopových dílnách nebo k využití slev ve festivalové restauraci.

IMPERIUM OF TEA Na letošním Čajomír festu se představí řada novinek ze světa čaje. Jedna z nich je z dílny Jaromíra Čajomíra Horáka, ředitele festivalu. ?Pro hosty festivalu jsme připravili pět degustačních hracích zón, kde si mohou vyzkoušet novou deskovou hru IMPERIUM OF TEA 1610. V srpnu bude probíhat sbírka na podporu nastartování celého projektu. Více informací najdete na stránkách www.imperiumoftea.cz. Hru si můžete objednat přímo na místě a tím podpořit její vznik,? dodává autor hry Horák.

TEA MASTER CUP Pro milovníky kvalitních míchaných nápojů máme další novinku, připravenou ve spolupráci s Teatenders - čajovou sekcí České barmanské asociace CBA. Na festivalu můžete vidět nominační kola mezinárodní soutěže Tea Master Cup - Czech Republic v kategorii Mixologie a Degustace s partnerem Samurai shot. Vítězové budou reprezentovat Českou republiku na světovém finále v Číně. Tea Master Cup je mezinárodní soutěž nápojových profesionálů, kteří se specializují na čaj. Mixologie a Degustace jsou dvě ze čtyř kategorií, ve kterých se na Tea Master Cup soutěží.

FESTIVAL ON LINE Festival můžete sledovat živě z celého světa. Připojte se k nám on-line s miskou čaje přes facebookové stránky @cajomir. Od 5-ti ráno máte možnost sledovat svítání na Vyšehradě a následný program z parku, od 10 hodin Tea Master Cup z hlavního sálu, ale také další netradiční pohledy a úžasnou atmosféru čajového festivalu.

FRESH FOOD Zdravý životní styl a chutné čerstvé jídlo je součástí dramaturgie Čajomír festu již několik let. Tento ročních nabídne návštěvníkům kvalitní pohoštění na ještě vyšší úrovni. Kompletní vybavení festivalové resturace bude připraveno pod dohledem firmy NFCP, která se specializuje na profesionální cateringové vybavení a umožňuje jeho zapůjčení na jakoukoliv sokromou či firemní akci. Na kvalitu a závoz potravin dohlédne velkoobchod Makro, další partner festivalu.