O Nás

žživotní cesta Inside Kru      
INSIDE se skládá ze dvou part vzájemně se propojujících. DJská část se věnuje hraní hlavně po pražžských klubech + nejrůznějších chilloutech a část LIVE, která se v květnu roku 2005 pochlapila cedesem "Insident".

DJskou část tvoří aktuálně tito lidé: Anus, Bare, Acme, Bica, Groover, Janiczka, Ezop, Pan Revize a Trusty. První dva jmenovaní spolu působí též jako Basetix Unity a věnují se reggae, raggajungle a jiným zlomeninám, Trusty používá Apple Powerbook G4 a software Ableton Live.

Prapůvod LIVE části Inside hledejme ve skupinách JAVAAN-SEE a 3FO3, ke kterým se pak časem přidávali další lidé.

JAVAAN-SEE


- Uskupení Javaan See vzniklo v prohulenym létě 1997, kdy si Zwrator aka Ya1See a Vanja aka Pan Revize řekli, žže teda kurva "když to můžou dělat Chaozz tak to my uděláme něco lepšího ne vole".Vanja se už ňějakou dobu zabejval tvorbou inster na kompu a Zwrator s radostí napsal převážně v rauši prvních pár textů. Tak vzniknul hned první text "Rostlinná výroba", inspirovanej večernim posezenim na trávníku u zahrádky na Klamovce, kdy se zúčastnění stali svědky požáru blízké boudy, kde často spali peneři. Asi chtěli píct buřty a vymklo se jim to z rukou, ale nebojte se - dobře to dopadlo, nikomu se nic nestalo, přijel hasič Venda se svojí stříkačkou a všechno to tam vystříkal.

Váňa se Zwráou přibrali do party rapera Alekse kterej měl zkušenosti z crossoverový kapely Poison Shit. Měl taky kombo a mikrák, Váńa hrál v tý době na kytaru a repoval v kapele Es colores pinturas, takže technickej základ byl a kuci nebyli žádný zelenáči. Do konce léta sme hodně zkouššeli a pilovali ve zkušebně v ulici V cípu, což je slepá ulička vedoucí z Panský - později tam vznikla skateboardová základna s barem, kde sme si asi třikrát s Javaan See zahráli. Vyvrcholenim letního soustředění byl první koncik v září 1997 na Ladronce, díky za něj. Odehráli sme tenkrát čtyři instra z kompu asi během dvaceti minut, dje sme ještě neměli, jen sme ve třech dali rep. Vim, že čtyři věci neni moc, ale nehráli sme na kvantitu, sp횹 sme promákli střídačky a zdvojovačky a taky sme na tom dělali dva měsíce a já sem se k tomu musel ještě učit na reparát :) páč sem chodil dost za šškolu, ale nebojte se dobře to dopadlo a rep-a-rát sem udělal, takžže maturitu mám :) Příležžitostí ke koncertům nebylo moc, ale pot칚ilo nás žže jsme si mohli zahrát v únoru 1998 v kulturáku na Opatově s Coltchou a Penerama (Ori hrál v tý době akorát s DJem Alim), na který sme v tý době pořád chodili (a ještě na Wéwéčka), díky Orimu žže nám tenkrát zaskrečoval, neměli sme ještě DJe, toho sme potkali o pár měsíců později ve zmíněnym Cípu ty cipe, byl to dj Zulu 747, kerej tam hrál se svym bráchou DJem Visou. Konciky byly, sice málo, ale zahráli sme si v devadesátym devátym v Roxy se Satelit Canibal a kromě naššeho DJe si s náma zaskrečoval i přítomnej Ali, dík Ali.

- V roce 2000 sme s Vanjou vypustili Demo 2000, to užž s náma nebyl Aleks, skreče obstaral Zulu, na to že sme repy točili u Vanji doma do normálního mikráku přilepenýho izolepou k židli(tušim Shure 48čka), tak kvalita je velmi dobrá. Pomoh nám i Yukimura, díky chlape, Vanja desku zmasteroval a demo je ke stažení ZDE. Další významnější koncert byl až někdy v únoru 2001. To už s náma nebyl dj Zulu 747, ale Bica, se kterym mě seznámil brácha, kerej s nim chodil hrát streetball. S Bicou sem absolvoval improvizovanej koncik v červnu 2000 na Strýtbolovym hřišti v Břevnově, kde tradičně pořádá akce. V Roxy sme chtěli s Vanjou živý nástroje, bohužel tenkrát všichni tak pálili že z toho nic nebylo. Byl tam akorát Radimo se saxofonem a příčnou flétnou(teď hraje se StephunkT a občas s Inside), ale ten byl tak spálenej, že nemoh vůbec hrát. Šou obstarával bejvalej kajtrista z Poison Shit ménem Nýna (možná si někdo pamatuje jak se procházel po pódiu po rukou a dělal další kejkle). Poslední koncert Javaan See byl na Strýtbole se Syndrom Snopp v létě 2001. Jelikož jsem poslední aktivní emcí z Javaan See, převzal sem to jméno jako svůj nick, páč se mi líbí. Vanja dělá občas hip-hopový instra jako Pan Revize, hraje kajtru a zpívá v hc kapele Fuck Da Karot (Prcat Mrkev). Hraje taky jako DJ systémový techno, hip hop a jungle. Don´t stop.
-Ya1See,15.3.2006-

3FO3


Původní název dua Bica & 3FO3 byl "Cool Grey", což byl odstín barvy Bicovejch bot :o). V tý době Bica dělal beaty z vykradenejch smyček od Fugees, Cypress Hill a Rage Against The Machine - kapel, který nás v tý době asi nejvíc ovlivňovaly. Psal se rok 1996 a my trávili u nejlevnějšího majku Philips omotanýho kulichem jako ochranou proti prskům dlouhý hodiny a trénovali. Dokonce jsme nahráli intro + 3 tracky a další tři jsme připravovali. Nelze nezmínit pravidelné úterní sedánky v hospodě Na Hrádku, kde jsme dolaďovali formu. Tam se také přidal třetí "fotr" Majkl s myšlenkou na slovní hříčku jako název našeho projektu a už jsme byli opravdu tři, 3FO3. Ke koncertu v této sestavě nikdy nedošlo, neb nás Majkl opustil tak rychle, jak se objevil..

Bica tak dlouho chodil okukovat DJs na 007, Úezd, do Swampu a Punta, až se do kol z oceli zamiloval. Rodičům sebral starej gramec Teslu, půjčil si Sony, koupil první mixák Gemini PMX140 a nakoupil první vinyly od Cold Cut a LFO v Radosti_FX shopu. Udělal chybu jako hodně lidí před ním a ke svým 19-tým narozeninám zakoupil gramofony Omnitronic. Po dvou reklamacích (slyšitelně se rozjížděly) se rozhodl pro klasiku a kvalitu - Technics.

Impulzem ke vzniku celé Inside party bylo setkání DJe Groovera a Bicy v Břevnovském klubu Cnota (nyní White Hill) na přelomu let ´99 / 2000 a posléze jejich společné působení po klubech a tekno open-airech. Právě ve White Hillu se děly první Inside večírky ve složení: Bica+Groover za gramci a Ya1see (ještě jako host)+3FO3 za mikrofony.

Groover, v té době už za gramcy zkušený harcovník, rozdával DJské rady Bicovi a podporu věškerému dění, ikdyž naše výkony byly mnohdy hodně slabé, Ya1see zas udílel MCmu 3FO3 rady jak zacházet s hlasem, dechem a publikem. Důležité je se zde zmínit o Paliczovi, kterej vytáhl několikrát Inside Kru z Prahy do nymburského café "U Strýčka", kde 3FO3 dospěl do stádia, kdy už nešlo couvnout - jen se do rapu po hlavě vrhnout.

Název Inside hip-hop se zrodil na pravidelné každoroční akci u Televizní věže v parku Ladronka. Bylo to místo pro graffiti, streetball, odpolední a víkendový flákání, kde se scházela pravidelná břevnovská partička. Tradičně poslední víkend před vysvědčením se zde sešlo dostatek osob na to, aby se spokojeně spili, zapomněli a zasmáli se. Nechyběla muzika, která se časem stala nejdůležitější součástí oslav konce školního roku.

Současná sestava INSIDE live se ustálila při vydání Inside Mixtapu (2008) a to v této podobě: MCs Sax, Acme, Ya1see, Dj Trusty

Zatím vydáno:

Před tím než se SAX dal dohromady s INSIDE, působil spolu s RADem v projektu zvaném Midnight Shadowz. Tato spolupráce měla trvání kolem roku a půl, přičemž nějaký čas alternoval SAX v Inside i v MS. MS odehráli několik více či méně úspěšných koncertů. Výsledkem spolupráce SAXe a RADa, rapera smíšeného arabského původu, rapujícího anglicky a francouzsky, bylo demo nazvané „12“, které bylo pokřtěno na "Free Mondays" v klubu ROXY. Vzniklo v punkových domácích podmínkách, čemuž také odpovídala zvuková kvalita. Shodou náhod se toto demo dostalo jakýmsi způsobem i do distribuce a tak je možné, že ho někdo z vás vlastní. Postupem doby se ale SAX začal více soustředit na Inside, s nimiž se mu lépe spolupracovalo. Spolupráce s MS skončila.

 

První, kdo si Inside vybral na hostovačku byli kluci z LETY MIMO, kteří nás přizvali na album Euforia <2003> a výsledkem byl song "Der, Die, Das Adidas", okořeněný o rap BAREho se SAXem a Bicovými scratchy. Jakožto první singlovce z alba, dostalo se tracku podpory ve formě klipu od Tomáše Vyhnánka se záběry ze Stalina a křtu alba ve Futuru.Dalším počinem je track #14 z alba SYNDROM SNOPP 3.0 <2003> s názvem "T.E.S.T.", kde si kromě v té době celé sestavy Inside MCs (Bare, Sax, Škugy, Pepéz, Ya1See) zarapoval i SmoG, Tchybo, Vyna a Gipsy přihodil na konec svojí anglickou špetku do mlýna.Bica se stává stálým členem kapely StephunkT a nahrává spolu s ostatními v Jizerkách singl Dethrayboosterrocket, na kterém výborně rapuje i MC Denver Turner z Jihoafrické republiky. O projektu StephunkT se můžete ve zkratce něco dozvědět ZDE.A znovu LETY MIMO a tentokrát jejich živák ku příležitosti 10-ti let působnosti "10 let Letů od prvního letu" <2004>. Nahrávání bylo komplikované, ale nakonec se zadařilo a živá verze "Der, Die, Das Adidas" je na světě, ikdyž bez scratchů. Alespoň v několika dalších písničkách slyšet jsou.Naše deska "Insident" je skoro natočená a my dostáváme nabídku na prezentaci svých dvou věcí na kompilačce, kterou dělá SmoG pro časák REPORT. Všechno je ve spěchu, Bica na horách, scratche v kompu a na SmoG CD <2005> se omylem dostává hodně pracovní verze písniček "Uvnitř" a "Hybná síla".Konečně, naše album "Insident" <2005> je hotovo. Nech se mu daří a vám líbí.
Více o desce se dozvíte ZDE. Poslechnout ve webové kvalitě můžete TADY.TADY je pár postřehů z křestu desky od Myclicka. -- ke stažení--
Na desku vyšlo několik recenzí:
www.utkejsevrapu.cz -- ke stažení --
hip-hop.sk -- ke stažení --
www.techno.cz -- ke stažení --
recenze z tištěného Bbaraku#44 -- ke stažení --

V prosinci 2005 vyšla k časopisu Report kompilace sestavená Tanem z www.utkejsevrapu.cz a zmasterovaná ve studiu Paranormalz. Nechtěli jsme publikovat track, který už byl vydán, ale žádný nový rap nahrán nebyl. Trusty proto vytvořil horror remix skladby "Mopstars".

 

Našel jsem TUTO recenzi od Ravenaka. ZDE najdete ukázky tracků z tohoto CD.

V červenci 2006 je tu další počin. Sax vydal pod Royal Records svojí sólovku "Tohle musí ven". Najdete na ní 16 nových tracků, 2 remixy a opět spoustu hostů.
Více o SAXově sólovce se dozvíte ZDE. Poslechnout ve webové kvalitě můžete TADY.
TADY najdete recenzi z webu utkejsevrapu.cz.

ZDE je recenze z webu allelements.net


Inside Kru ''''bzp,,,
28.11.2007
Takže bysme tu měli další hiphop na paškále. Hned jak jsem to uviděl, dostal jsem chu si smlsnout na dalších poudačích o těžkostech štrítu a opět podtrhnout trapnost český mutačky tohoto štylu. Ale ouha oni jsou tito Inside Kru celkem dobří, rozuměj netrapní, neklišovití, v rámci český scény inteligentní a možná snad i originální. A to je co říct!!! Nejsem ani tak fanoušek kvalitního hip hopu jako spíš nevěřící pozorovatel všech možnejch přemnoženejch ubohostí, který se tu pod nálepkou hip hopu vyskytujou. (Základním zdrojem tohoto obveselování je 5th element na Óčku- fakt doporučuju!) IK jako název už jsem zaregistroval, asi z plakátů?, ale ještě nikdy neslyšel a to je moje chyba, protože IK vyvrací moje názory a poskytují naději, že to není tak špatný s tim hip hopem. Nejvíc mě zaujala náladou jakoby shadowovská Realita. IK tedy držím palce.


DALŠŠÍ SLOVA


06.08.2004 - TADY najdete článek "Bica na cestách" -- ke stažení --
23.01.2006 - TADY je pár postřehů ke koncertu 16.1.06 v Roxy z webu prague-spot.com -- ke stažení --
11.02.2006 - ZDE najdete rozhovor pro web www.utkejsevrapu.cz -- ke stažení --
20.12.2006 - ZDE najdete rozhovor pro web LILIMILI-FAMILI -- ke stažení --
29.3.2007 - článek z Filteru na IDNES

INSIDE KRU DJs

DJ Bica

Vlastním jménem Honza, není na klubové scéně žádným nováčkem. Co se jeho práce s gramofony a mixpultem týče, patří mezi technicky velmi zdatné DJs. Promyšlené scratche jsou skvělým kořením jeho setů a dlouholeté zkušenosti s DJingem dokázal zužitkovat i mimo svou sólovou dráhu. Působí totiž jako stálý člen známého českého breakbeat projektu Stephunk T, je zakladatelem hip-hop partičky Inside Kru a svůj um dále uplatňuje v kapelách Dubwise Gangsters a Atomic Gigolo.
Zapomenout se nesmí ani na to, že je agilním promotérem klubových i venkovních akcí. V oblíbeném letenském DJ lounge baru Wakata, kde před lety začínal jako DJ, pak působil jako produkční a v poslední době přenesl atmosféru tohoto klubu pod širé nebe na některé naše tradiční velké open air eventy, jako jsou Sad-Ska Fest, Soundfeer, Let It Roll, Freeze Fest a v poslední době hlavně festival Wonderland u České Lípy.
Se svým parťákem DJem Ezopem vystupuje pod hlavičkou Inside Kru DJs a spolu jsou také tahouny projektu DJských workshopů jménem COOL-DJ-SCHOOL.

http://www.insidekru.com
https://www.facebook.com/cooldjschool
https://www.facebook.com/WonderlandCZ
http://www.atomic-giolo.com
http://www.stephunkT.com

-------------------------------------------------

DJ Ezop, vlastním jménem Roman začíná s DJingem v roce 2005, kdy si kupuje dva gramofony Technics 1200 MK2 a mixpult Vestax 06. Začíná se zásobovat deskami klasického hip-hopu. Asi tak rok hraje pouze doma a buduje skillz. Seznamuje se s dnes již zaniklou Říčanskou crew Monotones, ve které se stává členem roku 2006. Tato partička pořádá mejdany pro říčanskou scénu a zároveň jezdí po různých akcích s videoprojekcí a kino stanem. Monotones se zároveň v roce 2006 setkává s pražskou formací Inside Kru, čímž vzniká dlouhodobá spolupráce těchto uskupení.

V létě roku 2006 pořádá v Sadské první akci zvanou Monotones fest, které se mimo jiné účastní DJ Bica, Trusty a na saxofon je doplňuje Matouš Kobylka. Následující rok přejmenovávají akci na Monoside fest a tu již dělá Ezop společně s Bicou a Mr. Kangaroo. Ve stejném složení pokračuje i ročník 2008. Následujícího ročníku se již neúčastní a akce se přejmenovává na SAD-SKA fest. S tímto rokem se také rozpadá formace Monotones.

Mezi tím společně s DJem Bicou objíží ČR a hraje v různých klubech i na letních festivalech. Zároveň se přestává orientovat pouze na klasický hip-hop, ale hraje multižánrové mixy kořeněné scratchovými technikami.

V roce 2009 je přizván do DJské sekce Inside Kru a s Bicou staví sety za použití 3 gramofonů a 2 mixpultů. Občasně je na mikrofonu podporuje MC Ya1see. Paralelně Bica rozjíždí projekt workshopů Cool-DJ-School, v němž Ezop pomáhá s výukou DJských dovedností.

V roce 2013 se začíná zajímat i o vlastní produkci, nakupuje vybavení domácího studia a seznamuje se s postupy při tvorbě vlastních tracků.

http://www.insidekru.com
https://soundcloud.com/ezop
http://facebook.com/cooldjschool

-------------------------------------------------

DJ Jaykob (SoulRiders DJs) reprezentující pražskou čtvrť Petrovice začal s DJingem na přelomu let 2007/08, kdy si vydělal na své první gramofony. Od té doby neúnavně zlepšuje své skillz a rozšiřuje svou sbírku vinylů.

V roce 2010 nahrává své první mixtapes a stává se členem pražské party SoulRiders DJs, poté v roce 2011 začal vydávat svojí sérii mixtapes The Roof is on Fire, jejíž díly vycházely každý měsíc a několik dalších tématických mixtapes a exkluzivních blendů. Jaykob ve svých začátcích mixoval striktně hip hop, ovšem dnes jsou jeho vystoupení multižánrová a tak od něj za celý večer můžete slyšet 70s Funk, Ghetto Funk, Breakbeat, Acid Jazz, etc.

Jaykoba jste také mohli zaslechnout v pražských i mimopražských klubech jako např. Wakata, Matrix, Styx, Cover Place, Azyl, Shadow Cafe, Le Mirage, Klubovna, Ilusion, Chocobamba, Mango (Lysá nad Labem), Pumpa Negra (Havl. Brod), Česká 1 (Kutná Hora), Místo Činu (Příbram), Metro (Beroun) etc. Vše samozřejmě publikuje zdarma na svém blogu djjaykob.blogspot.com.

http://www.insidekru.com
http://djjaykob.blogspot.com
https://soundcloud.com/dj-jaykob-favorit
http://youtube.com/JaykobTV
https://facebook.com/cooldjschool